Nedjelja, 5 svibnja, 2024

Ivanović u 93. minuti donio titulu Chelseaju!

Preporučeno

Nogometaši Chelseaja osvajači su Evropske lige. U finalu odigranom u Amsterdamu londonski plavci su pogotkom Branislava Ivanovića u 93. minuti savladali Benficu sa 2:1.

proslava-chelseaChelsea je poveo preko Torresa u 60., a na 1:1 je izjednačio Cardozo iz penala u 68. minuti.

Chelsea je ušao u historiju kao prva ekipa koja je osvojila Ligu prvaka pa Evropsku ligu te četvrta ekipa koja je osvojila sva tri najveća evropska takmičenja – Ligu prvaka, Evropsku ligu i Kup pobjednika kupova poslije Ajaxa, Bayerna i Juventusa.

Privremeni trener Rafael Benitez u svojoj pretposljednjoj utakmici na klupi londonskog kluba osvojio je svoj treći evropski trofej, poslije Kupa Uefa 2004. s Valencijom i Lige prvaka s Liverpoolom 2005.

Benfica je poslije 23 godine bila u evropskom finalu, ali će i nakon 52 godine ostati bez evropskog trofeja.