Nedjelja, 19 svibnja, 2024

Rukometašice Japana pobijedile Maldive 79:0!

kosovski-rukometni-savez-primljen-u-ehf_1411215421

Ženska rukometna reprezentacija Japana „uništila“ je selekciju Maldiva na Azijskim igrama, pobijedivši je rezultatom 79:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Na poluvremenu Japanke su imale prednost 40:0, ali i u drugih 30 minuta meča Maldivke nisu pronašle put do mreže gola protivnica. Golman Maldiva Nahidhu Ahmed nije imala niti jednu odbranu.

Abdulla Saleem, selektor rukometašica Maldiva nakon utakmice debakl je pravdao riječima da njegove igračice nisu najbolje fizički pripremljene za Azijske igre!? Istakao je i da je većina reprezentativki na turnir došla sa određenim povredama.