Nedjelja, 19 svibnja, 2024

Upisao 19 poena: Netsi poraženi, Teletović odigrao fenomenalno

U okviru NBA Božićnog specijala snage su odmjerili Brooklyn Netsi i Chicago Bullsi, a ubjedljivu pobjedu su slavili gosti rezultatom 78:95.

Prva četvrtina pripala je Mrežicama sa 23:21, dok je ostatak meča protekao u dominaciji Bikova, ključan je bio treći period kojeg su šesterostruki prvaci dobili sa 16 poena razlike 20:36. Ovo je bio 19. poraz za Netse.

Mirza Teletović je pružio još jednu fenomenalnu partiju, bez obzira što je već na samom početku susreta skupio tri lične greške. Kapiten bh. reprezentacije je imao furiozan start trećeg periodu kada je postigao 10 uzastopnih poena. Za 19 minuta provedenih na parketu Teletović je postigao 19 poena, te zabilžio po dva skoka odnosno bloka.

Najefikasniji na susretu bio je Taj Gibson iz redova gostiju sa 20 poena, dok je kod poraženi Deron Williams brojao do 18.