Srijeda, 1 svibnja, 2024

102. gradski derbi završen bez golova

Najveća bh. utakmica između Sarajeva i Željezničara ponovo nije opravdala taj epitet.Naime, 102.ligaški vječiti derbi završen je bez pobjednika, a rezultat je ponovo glasio 0:0.

131030213617derbi2
Foto

Željo je bio bolji u prvom dijelu, a Sarajevo u drugom dijelu. Ipak, to nije bilo dovoljno da vidimo slavlje navijača. Sve u svemu još jedan očajan derbi.

Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Željezničaru. Ipak, incijativu nisu uspjeli krunisati, prije svih zbog dekocentraciji ofanzivnih igrača. S druge strane, bordo momci su u potpunosti zakazali. Neki igrači su podlegli pritisku, tako da tim sa Koševa gotovo da nije napravio niti jednu akciju.
Počelo je polu prilikom u 3.minuti, ali Komazec je iskosa slabo šutirao pored gola. Minut kasnije velika šansa za plave. Bila je to dobra akcija, Jamak je prošao jednog igrača, te izašao sam ispred Bandovića, ali golman Sarajeva sjajno brani.

Upravo se čita:  Poznato kad kreće isplata uvećanih penzija u FBiH: Evo koliko sada iznose

U 7.minuti Hodžić prolazi Dupovca, a na kraju mladi napadač pravi prekšaj nad Bandovićem. Igrala se 19.minuta kada je Selimović pobjegao odbrani domaćina, prešao i Bandovića, ali je otišao isuviše iskosa, pa je šutirao samo pored gola. U 26.minuti Nikola Komazec je pokušao sa preko 25 metara iz slobodnjaka, ali nije bilo problema za Lončarića.

Upravo se čita:  Zbog nesposobnosti političara BiH bi mogla ostati bez dvije milijarde KM

U 29.minuti Stanić je zaustavio opasan napad bordo tima kada je lopta išla prema Kariću. Uslijedio je period mirne igre bez ikakvih uzbuđenja. Željo je imao nekoliko opasnih napada, ali su ih ofanzivci Želje upropastili u nekoliko navrata.

Drugi dio je počeo udarcem Karića sa 20-tak metara, a na kraju je Lončarić boksovao loptu i otklonio opasnost. U 54.minuti Travančić prijeti, ali šutira samo u spoljnji dio mreže. U 61.minuti Todorović je pokušao iz slobodnjaka, ali lagan zalogaj za Lončarića. U 66.minuti Karić je očajno reagirao na ubačaj Tatomirovića kada je trebao sam izaći pred Lončarića.

Upravo se čita:  Više od polovine stanovnika zadovoljno životom u BiH, čekaju se nove investicije

U 73.minuti Puzigača je pokušao glavom, ali lopta ide visoko preko gola. Do kraja smo gledali očajnu predstavu, s tim da su domaći jalovo napadali. U 89. minuti je Travančić pokušao, ali Lončarić brani. Minut kasnije najbolja šansa za goste, ali udarac Bučana sjajno brani Bandović.