Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Da li se u Crnoj Gori može kvalitetno ljetovati za 150 eura?

Preporučeno

Ako se kvalitet ljetovanja mjeri luksuzom smještaja i količinom hrane kojom ste posluženi, jedno je sigurno – za 150 eura ne možete kvalitetno ljetovati u Crnoj Gori.

Turisti koji su ljetovali u aranžmanima od 500 -1.000 eura u Turskoj ili Grčkoj „all inclusive“, reći će naravno da se ovo ne može porediti. Luksuz koji se dobija u hotelima na pomenutim destinacijama ne može se mjeriti sa privatnim smještajem Crne Gore.

Pogotovo što kod nas još nije isčezao antagonizam, politički nametnut a veoma lako ukorijenjen u narodu krajem devedesetih godina prema svemu u Crnoj Gori.

Do crnogorskog primorja, u zavisnosti od dijela koji posjećujete, možete stići na više načina ali uglavnom svi putevi traju oko 8 sati a rastojanje je oko 500 km.

Upravo se čita:  Gdje će Bosanci i Hercegovci dočekati prvomajske praznike i šta kažu o cijeni janjetine

U posljednje vrijeme put preko Žabljaka je najoptimalniji zbog male frekvencije saobraćaja i novih saobraćajnica izgrađenih, posljednjih godina ali još neucrtanih u navigacione sisteme.

Budva (Foto: Arhiv)
Budva (Foto: Arhiv)

Smještaj u Crnoj Gori je šarenolik i visoka cijena vam ne garantuje kvalitet ali sasvim pristojan apartman za 4 osobe u avgustu možete naći od 32-50 eura. Postoji dosta hotela izgrađenih u vrijeme socijalizma, koji su funkcionalno preživjeli tranzicione privatizacije a nisu renovirani pa enterijerom podsjećaju na grčke apartmane (2 kreveta + rasklimatani ormar). U nijma je polupansion od 15-20 eura dnevno.

Tivat je posljednjih godina od sinonima za aerodrom, prerastao u turističku destinaciju. Porto Montenegro u Tivtu je najluksuznija marina za jahte i brodove na Jadranu.

Dok je cijena kvadrata apartmana u marini od 4.000-8.000 eura, a dnevna cijena veza oko 500 eura, samo kilometar dalje u naselju Župa ljetuje se za pomenuti iznos iz naslova. U julu je u ovom naselju izgrađena i žičara za skijanje na vodi, atrakcija koju ni mnoge veće svjetske destinacije nemaju. Cijena karte je 15 evra a opremu, instrukcije i obuku dobijate uz kartu.

Upravo se čita:  Gdje će Bosanci i Hercegovci dočekati prvomajske praznike i šta kažu o cijeni janjetine

Kotor ostaje skoro nezapažen pored Budve koja je zasigurno najposjećenija destinacija Crne Gore. Zidine Kotora podignute su još u ranom srednjem vijeku a stari dio koji je pod zaštitom UNESKO-a sagrađen je dok je grad bio pod Venecijom od XV-XVIII vijeka.

Većina arhitekture Starog grada Budve je takođe venecijanskog porijekla. Vrata, prozori, balkoni i mnogi drugi elementi građevinarstva su rimskog stila Venecijanske republike. Međutim Budva je ipak mnogo poznatija po noćnim klubovima i vašarskoj atmosferi nego po venecijanskoj arhitekturi.

Upravo se čita:  Gdje će Bosanci i Hercegovci dočekati prvomajske praznike i šta kažu o cijeni janjetine

Na samo 2 kilometra od budvanske gužve nalazi se Splendid, najluksuzniji hotel u okruženju u kome je noćenje od oko 150 eura.

Petrovac je mjesto za familije sa manjom djecom i odličnim plažama ali godinama unazad pored Sutomora, mjesto sa najpretrpanijom plažom, gdje se svi dodiruju međusobno dok se sunčaju.

Ipak postoji mjesto na crnogorskom primorju koje je pretrpanije od Petrovca i Sutomora. To je mala plaža u Ulcinju, gdje se mjesta za peškir zauzimaju prije svitanja. Ulcinjska Velika plaža, dužine oko 12 kilometara garantuje konfornije sunčanje i po mnogima predstavlja najljepšu plažu Jadrana.

Sva ova raznolikost smještena je na oko 80 kilometara crnogorskog primorja.

(B92)

Zanima li vas ovo?

Komentariši

Izdvajamo

Izdvajamo

Bećirović se oglasio iz Egipta, slijede razgovori sa državnim vrhom

Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine, Denis Bećirović, otputovao je u službenu posjetu Egiptu. Bećirovića je na aerodromu u Kairu dočekao...

Još vijesti za vas