Petak, 17 svibnja, 2024

Gradski derbi završio neriješeno: Željezničar i dalje nepobjediv, Sarajevo ide dalje

DSC_2435

Večeras su na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase 122. gradski derbi u odigrali Sarajevo i Željezničar. Konačan rezultat bio je 0:0, tako da je Bordo tim prošao u polufinale a ekipa Željezničara nastavila niz bez poraza.

U prvih deset minuta igrači Sarajeva su imali apsolutnu dominaciju na terenu ali bez izglednih prilika, a onda u 12. minuti griješi Selimović, Stojčev pokušava ali je Kerla izbacio loptu.

Nakon toga prvo veliko uzbuđenje. Stojčev je sjajnom dugom loptom pronašao Velkoskog u kaznenom prostoru gostiju. Makedonac se majstorski oslobodio svog čuvara ali je loše šutirao pa je lopta otišla preko gola. Ponovo je Velkoski pokušao i u 20. minuti ali je pogodio samo vanjski dio mreže.

Plavi su od 20. minute uspostavili terensku ravnotežu a u pojedinim trenucima su i imali više od igre. U 23. minuti Jamak je izveo korner, ali gužva pred golom Sarajeva nije donijela pogadak. Odmah u narednom napadu kontra Sarajeva. Bilbija je išao sam prema golu Željezničara ali ga je Bučan stigao i sjajno mu oduzeo loptu.
Tri minute kasnije igrači Željezničara sjajno kombinuju na sredini terena, a kapiten Muamer Svraka sjajno asistira za Nermina Jamaka koji šutira sa nekih 25 metara ali lopta odlazi za malo pored gola Sarajeva.

Upravo se čita:  Selektor Barbarez objavio spisak za Englesku i Italiju

I nakon ove prilike Plavi su nastavili igrati sjajno,a u 27. minuti nova izgledan prilika. Hodžić je oboren na polovini Sarajeva. Jamak je fenomenalno izveo slobodan udarac i pronašao napadača Želje, Vernesa Selimovića samog na svega pet metara od gola Sarajeva, ali se Selimović u posljednjem trenutku okliznuo i loše šutirao.

U 35. minuti jedan od najagilnijih u prvom dijelu, u redovima Sarajeva Irfan Vusljanin prolazi po lijevoj strani, ulazi u kazneni prostor Plavih, ali loše šutira tako da je Lončarić bez problema odbranio ovaj udarac.

U 40. minuti najbolja prilika za igrače našeg najtrofejnijeg kluba u prvom dijelu. Tomislav Tomić se sjajno oslobodio nekoliko igrača Sarajeva, ali je sa šesnaest metara šutirao lijevom nogom veoma loše tako da je Bandović odbranio ovaj udarac.

Samo minut nakon toga i Hodžić je u dobroj prilici ali se dugo namještao na udarac pa je Tatomirović izbacio loptu u polje.

U 43. minuti Stojčev je jednim sjajnim dodavanjem pronašao Vusljanina u kaznenom prostoru Plavih, ali je krilni fudbaler Bordo tima i izgledne prilike loše šutirao i prebacio čitav gol.

Do kraja prvog poluvremena Željezničar je imao dvije sjajne prilike. Prvo je nakon jedne dubinske lopte Jamaka, Srđan Stanić šutirao ali je odbrana Sarajeva loptu izbacila u korner. Nakon toga Jamak ubacuje iz kornera i pronalazi usamljenog Zeljkovića ispred gola Bandovića koji loše šutira i na odmor se odlazi sa početnim rezultatom 0:0.

U 60. minuti prvo uzbuđenje u drugom dijelu. Stanić je prošao po desnoj strani a Vuslajnin je izbacio loptu u korner. Jamak je ubacio a lopta došla do Selimovića koji šutira sa dvadesetak a lopta odlazi u novi korner.

Samo minut kasnije Satnić ubacuje sjajno sa desne strane pred gol Sarajeva a Armin Hodžić sa svega tri metra umjesto u gol, šalje loptu pored desne stative gola Bandovića.

U 68. minuti dobro su kombinovali Jajalo i Velkoski, lopta je došla do Stojčeva koji ubacuje pred gol Željezničara ali je Lončarić pratio akciju i bez većih problema pokupio loptu.

I u nastavku utakmice Plavi su imali terensku incijativu ali sizglednih prilika nije bilo. Činilo se da igrači Sarajeva nemaju baš i neku ozbiljnu namjeru ugroziti Filipa Lončarića, pa se igra uglavnom odvijala na sredini terena.

U 81. minuti, Ognjen Todorović sjajno prolazi po desnoj strani, i ulazi u kazneni prostor Željezničara ali Kerla je uspio blokirati njegov udarac nakon kojeg je uslijedila gužva pred golom Lončarića, koju je lošim udarcem visoko preko gola okončao Jajalo.

U 85. minuti Sarajevo je izvelo dva kornera u nizu, ali bez većih opasnosti po gol Lončarića. Nakon toga u 90. minuti Stojčev šutira ali Lončarić brani.

I u 93. minuti veliko uzbuđenje pred golom Sarajeva. Bučan je izveo slobodan udarac Selimović zatresao mrežu Bandovića ali je sudija Ognjen Valjić poništio gol zbog ofsajda što je rezurtiralo velikim protestima gostujućih igrača ali su samo Tomić i Lončarić dobili žute kartone, tako da se Sarajevo pridružilo Širokom Brijegu, Zrinjskom i Čeliku u polufinalu Kupa BiH.

Inspektori Porezne uprave FBiH zapečatili tri objekta u TK i izdali 28 prekršajnih naloga

Inspektori Porezne uprave FBiH - Kantonalnog poreznog ureda Tuzla u 36 inspekcijskih nadzora na području Tuzlanskog kantona, zbog utvrđenih...