Subota, 18 svibnja, 2024

Crne mačke šokirale Old Trafford: Sunderland izborio okršaj sa Džekom i društvom

U revanš susretu Capital One Cupa Manchester United je na Old Traffordu dočekao Sunderland, a susret je završen rezultatom 2:1 pa su Crne mačke poslije boljeg izvođenja penala izborile plasman u finale.

Jedini gol na meču postigao je Evans u 37. minuti. Januzaj je izveo iz kornea, Wellbeck prebacio loptu na drugu stativu gdje se našao usamljeni štoper koji nije imao problema da loptu pospremi u mrežu.

Upravo se čita:  Selektor Barbarez objavio spisak za Englesku i Italiju

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, domaći su bili nešto agilniji,  dok Crne mačke su uglavnom prijetile iz prekida.

Zbog čudnih pravila utakmica je ušla u produžetke. Sunderland je u prvom susretu slavio sa 2:1, ali pošto se u regularnom dijelu ne broji gol u gostima moralo se igrati dodatnih 30 minuta igre u kojima se aktivira pravilo u gostujućem golu.

U produžetcima prva drama. Sunderland je u 119. minuti stigao do izjednačenja preko Bardsleya poslije velike greške De Gee, ipak već u narednom minutu Chicarito dovodi United u vodstvo pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca.

Nevjerovatna penal lutrija nam je donijela pravu dramu. Viđen je veliki broj promašaja, a posljednji penal Manone je odbranio Rafaelu.

Izabranici Guusa Poyeta će u finalnom susretu snage odmjeriti sa gradskim rivalom Cityem.

(SCsport.ba)

Crnogorski amandmani rezoluciji o Srebrenici: Dodatno potvrđeno da se ne želi etiketa postaviti jednom narodu

Konačni tekst Rezolucije o Srebrenici usaglašen je jučer, a u odnosu na provobitni tekst on će sadržati i dva...