Gradski prevoz od jutros normalno funkcionira

Preporučeno

Javni gradski prijevoz u Sarajevu, nakon što je jučer uspostavljen poslije osam dana, jutros uredno funkcionira, a najavljeno je i da se od danas vozi po redovnom režimu vožnje na svim linijama u Kantonu Sarajevo.

Foto: Arhiv
Foto: Arhiv

Sindikalisti GRAS-a, međutim, očekuju da će Vlada i Komisija Skupštine KS-a krenuti u pregovore s predstavnicima ovog preduzeća kako bi se svi gorući problemi konačno i riješili.

Upravo se čita:  Zavidovići zavijeni u crno: U 31. godini života preminuo Osman Mašić, iza njega ostala dvojica sinova

Građani Sarajeva bili su uskraćeni za javni gradski prijevoz od 2. aprila, a prethodnih dana u funkciji je bio alternativni prijevoz koji su vršili autobusi drugih prijevoznika.

Sarajlije su se snalazile i na druge načine, a često je jedini način da dođu do odredišta bilo pješačenje.

Ministar saobraćaja KS-a Jusuf Bubica rekao je da danas dio vozila Centrotransa koja su ovih dana bila alternativni prijevoz, ostaju da popunjavaju linije koje GRAS nije u mogućnosti da pokrije.

Upravo se čita:  Nezamisliva tuga! Zenica se oprašta od šestomjesečnog Ismara, majčine riječi slamaju srca

Ipak, još uvijek je neizvjesno da li će 17. aprila biti održan ranije najavljivani štrajk radnika GRAS-a.

(Fena)

Izdvajamo

Izdvajamo

Uplakana majka mladića iz Sarajeva koji je umro u Zadru: “Nikoga ne krivim. Samo želim da znam šta se dogodilo”

Gotovo dva mjeseca nakon smrti 35-godišnjeg Sarajlije Mirze Čengića, njegova porodica i dalje traži odgovore na pitanja na koja,...

Još vijesti za vas