Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Njemačka u polufinalu: Moćni Elf ponizio Brazil

elf

Reprezentacija Njemačke večers je u polufinalnom meču deklasirala domaćina Svjetskog prvenstva Brazil i plasirala se u svoje sedmo finale Mundijala, prenosi Anadolu Agency (AA).

Susret na stadionu Mineirao u Belo Horizonteu je bio 22. međusobni duel dvije, po mnogo čemu, najbolje selekcije svijeta, ali Nijemci su večeras briljirali i slavili pobjedu rezultatom 7-1.

Brazil je u meč ušao bez svoja dva ponajbolja igrača Neymara i Thiaga Silve, ali su iz stožera Brazila najavljivali kvalitetnu igru, jer na klupi imaju veliki broj svjetskih fudbalskih asova. Iako će biti vremena za detaljnije analize razloga večerašnjeg debakla Brazila, ipak se čini da je izostanak Silve zbog žutih kartona za njih bio nenadoknadiv gubitak.

Upravo se čita:  Sastanak stranaka Trojke i ambasadora PIC-a: Uz međunarodni angažman postoji šansa za izlazak iz trenutne krize

Njemačka je pogotkom drugog najboljeg strijelca ovog Mundijala Thomasa Mullera povela u 11. minuti meča. Iskusni napadač Miroslav Klose je u 23. minuti povećao prednost na 2-0, a to je njemu ujedno bio 16. pogodak na Mundijalima, po čemu je pretekao upravo brazilskog asa Ronalda koji je na Mundijalima pogađao 15 puta.

Mladi i talentovani Toni Kroos je u 24. i 26. minuti susreta povećao prednost Nijemaca na 4-0, a već u 29. minuti je rezultat glasio nevjerovatnih 5-0, a u strijelce se upisao i Sami Khedira.

Upravo se čita:  Zbog nesposobnosti političara BiH bi mogla ostati bez dvije milijarde KM

Suze i nevjerica na licima navijača, a zbunjenost i šok na licima igrača Brazila bili su prizor koji je dočekao kraj prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novog, a rezervista Andre Schurrle je u 69. minuti postigao i šesti gol Njemačke.

Isti igrač je i u 79. minuti zatresao mrežu Brazila, a nakon ovog sedmog gola, brazilska publika je na stadionu pokazala da cijeni dobar fudbal i gromoglasnim aplauzom su nagradili nadmoćnu Njemačku.

Upravo se čita:  Studenti u FBiH bi uskoro mogli legalno raditi i studirati: Prvi korak načinjen, donosimo detalje

U posljednjim trenucima utakmice Oscar je postigao počasni gol za Brazil, ali to u konačnici nije promijenilo gorak okus jednog od najtežih poraza Brazila na Mundijalima.

Sutra se igra i drugi polufinalni meč, a sastaju se Argentina i Holandija.