Nedjelja, 19 svibnja, 2024

Srca, tepanje, patetisanje – Facebook statusi koji iritiraju

Preporučeno

Srca, tepanje, patetisanje, postavljanje fotki na svake dvije i po sekunde, samo su neke od stvari koje naši Facebook prijatelji rade, a koje iritiraju većinu ljudi.

Foto: Ilustracija
Foto: Ilustracija

Statusi, komentari i bilo kakvi postovi koji se tiču religije, politike i romantične izjave na društvenim mrežama, definitivno su teme koje najviše nerviraju, pokazalo je sociološko istraživanje u Velikoj Britaniji.

Postovi na društvenim mrežama koji se tiču religije su iritantna tema broj jedan za 30 odsto ljudi, a često im pribjegavaju slavne američke ličnosti.

Svi ste barem jednom videli izjavu: “Srce moje, volim te najviše na svijetu”. Ista rečenica uglavnom se “lijepi” na zid dečku, djevojci, prijateljima, članovima porodice… Uz to idu i srca, poljupci i slični simboli, a sve to zajedno ide na živce 25 odsto ljudi. Zašto ih nervira ovaj “lijepi” gest? Pa, u redu je osećati ljubav prema nekome, ali ipak, ljepše je kada to ostane privatna stvar i ne razglasi se među 3.000 nepoznatih ljudi.

Ako među prijateljima imate i neku drugaricu koja se nedavno porodila, verovatno svakog dana vidite po barem pet slika njene bebe, sa opisom –”Mala Milica jede”, “Mi se igramo”, “Mamino sunce” i slično… Svakoj ili bar većini mama je dete nešto najljepše što joj se dogodilo u životu, ali ostalim ljudima ta beba izgleda kao i svaka druga, zbog čega ove fotke nerviraju 21 odsto ljudi.

Slike iz teretane i “budženje” mišića. Nema apsolutno ništa loše u treninzima i to je za svaku pohvalu, ali time ostalim ljudima kvare zadovoljstvo sjedenja i izazivaju grižu savejsti, zar ne?

Kupila sam #tašna, #cipele, #šminka postovi, uz obavezno navođenje prodavnice gde je kupljeno. Nemaju svi dovoljno novca da kupuju u fensi prodavnicama zbog čega nije baš lijepo nabijati im to na nos. Isto važi i za neprestano kačenje fotki sa putovanja.

Razni statusi i rasprave na društvenim mrežama o politici nerviraju 17 odsto ljudi. Razumijemo da je i to legitiman način iznošenja mišljenja, ali “pljuvanje” neke ličnosti ili situacije na Facebooku neće da promijeni svijet.

Kada se igra neka utakmica, ako ne pratite sport, predlažemo da neko vrijeme ne ulazite na Facebook. Kraj utakmice obično donese i javne svađe “vatrenih” navijača koji preozbiljno shvataju igru.

Fotografije hrane većinu ljudi će “natjerati” da nešto i sami prezalogaje, čak i ako nisu gladni, zbog čega ih fotke nerviraju.

I na kraju, da ne zaboravimo – postovi #me, #girls, #bestfriends izgledaju izveštačeno i jednostavno iritiraju!

(Radiosarajevo.ba)

Izdvajamo

Izdvajamo

Tek što je sezona počela, sa njom su počeli i udari po džepu: Ovo je cijena kafe na hvarskoj rivi

Ljetna sezona lagano stiže, a s njom i još više cijene. A prva takva stiže s najsunčanijeg hrvatskog otoka...

Još vijesti za vas